fbpx

DEĞERSİZLİK DUYGUSUNUN ÜSTESİNDEN GELMEK

“İsteyin Elde Edeceksiniz" Kutsal kitaplarda yer alan zeki ve en fazla sorgulanan cümlelerden biridir. Üzerinde bitmek tükenmek bilmeyen tartışmalar yapılmakta ve bu cümlede Tanrının ne demek istediği hala tanımlanmaya çalışılmaktadır.

Tartışmaların en önemli ortak noktası, dürüst olmak gerekirse, bizlerin de zaman zaman ya ne istediğimizi ya da bize sunulanı nasıl alıp kabul edip sonra da kendi yararımıza kullanacağımızı bilemeyecek kadar aptal olmamızdır.

Dr Dain Heer’ in de bu konuda bir farkındalığı var ve şöyle diyor,   “ insanlar bu cümleye pek çok farklı nedenlerle inanmıyorlar, bu inançsızlığın temel nedeni hayatlarında ortaya çıkanı görememeleri, ya da en azından sanki görmüyormuş gibi gözükmeleridir.”

Şu var ki eğer “isteyin elde edeceksiniz” sözünün işe yaramıyor olduğuna bir kez karar vermişseniz, isteğiniz hiçbir zaman onun ortaya çıkmasını düşündüğünüz şekilde ortaya çıkmayacaktır.

Bakış açılarınız şu anda içinde yaşamakta olduğunuz realiteyi yaratır, yani bütün o yöntem fikirleri ve neden ortaya çıkacağı ya da çıkabileceği veya çıkabilmesi gerektiği aslında bu realiteden kaynaklanan bakış açılarına dayanır. Şimdiye kadar saplanıp kalmanıza neden olan şey budur.

Eğer halen sahip olduklarınızdan daha büyük bir şey istiyorsanız, hiçbir zaman öyle olacağını düşündüğünüz biçimde kendini göstermeyecektir.

Bir kez daha yineliyorum… Eğer halen sahip olduğunuzdan daha büyük bir şey istiyorsanız, hiçbir zaman o şekilde kendini göstermez.

Neden? Çünkü evrenin sahip olduğu sizlere armağan etme yöntemleri halen sahip olduklarınızın farkındalığı evreninin ötesine gider. Yani gereklilikten dolayı farklı olmak zorundadır.

Gerçekten talep ettiğiniz ve sahip olmaya istekli olduğunuz şeylerden kaç tanesi gerçekten ortaya çıktı?

Aslında gerçekten talep ettiğiniz ve sahip olmaya istekli olduğunuz her şeyi elde ettiğinizin farkında olmaya istekli misiniz? Bütün bunlar sizin için gerçek mi? Eğer bunun farkında olmaya başlıyor olsaydınız bu durum hayatınızda neler değiştirirdi?

Beklentilerin at gözlükleri.

Şimdi... Her ne zaman belli bir yönteme benzeme beklentisinde olsanız, sadece o şekilde oluşuna bakarsınız. At gözlüklerinizi takarsınız ve “istediğim o şey nerede? İstediğim o şey nerede?” demeye başlarsınız, doğrusu o hemen her yerdedir, sadece görmeyi beklediğiniz şekilde değildir.

Bu nedenle başınızın hemen üzerinde kanat çırpmakta ve ellerinde büyük çok büyük bir altın çanağı tutmakta olan iki şirin meleği hayal edin...

Onları göremezsiniz çünkü at gözlüklerinizi takmış vaziyettesiniz… O iki şirin melek size  gerçekten istediğinizi vermekten keyif alacaklardır ancak siz, istediğiniz şeyin belli bir yöntemle ortaya çıkmasına karar verdiğinizden beri - ki bu yöntem kesinlikle istediğiniz şeyi iki şirin meleğin getirmesi değildir, onları göremiyorsunuz.

O nedenle melekler sizi etrafta takip ediyorlar, üstünüzde kanat çırpıyorlar, hayatınız boyunca sizinle birlikte, sadece istemenizi bekleyerek yürüyorlar…

“Hazır mısınız?” diye merak etmeye devam ediyorlar.

Sizse “hayır” diyorsunuz “hayır, ben bunun şu şekilde, bu şekilde ve bu şekilde ortaya çıkmasına ve beyaz atlı prens ve şatosuyla ve bütün bunlarla gelmesi gerektiğine karar verdim, işte bu kadar!”

Takmayı seçtiğimiz at gözlükleri, bir şeylerin benzediği ve ortaya çıkış şekliyle ilgili beklentilerimiz nedeniyle, tepemizde kanat çırpıp duran altın dolu harika çanağı asla göremeyiz.

Evrenin buna karşı şefkatli, hayırsever ve tatlı yaklaşımları vardır. Eğer isterseniz, bu yaklaşımlar aslında isteklerinizin hayal ettiklerimizden ya da beklentilerimizden çok daha güzel ve inanılmaz biçimde kendini göstermesine izin verir.

Eğer izin verirsek... Eğer alıp kabul etmeye istekli olursak... 

 

 

ARTIK ZAMANI GELMEDİ Mİ?

 

Canan Bekdik'in etkinliklerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Size en uygun çalışmaları buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

 

 

Canan Bekdik Youtube kanalını takip ederek Access Consciousness ve mucizevi access soruları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Başlamaya Son Adım
Hemen Aramıza Katılın!
Eğitimlere katılmak için kaydınızı bırakın!