fbpx

BÜYÜMEYE HAZIRLIK İÇİN 3 ADIM

Bütün iş sahipleri büyümek isterler, ama sırası geldiğinde çok azı bunu alıp kabul eder. İş sahibi biri olarak kendinize verebileceğiniz en büyük hediye geleceğin farkında olmaya gönüllü olmaktır. Sonu olmayan psişik okumalar yoluyla değil, işinizle yakın iletişimde bulunmak ve zekice bir sonra neye gereksinim duyacağının farkında olmak yöntemiyle. Eğer meraklı, esnek ve günümüz sorunlarının önünde olmaya gönüllü değilseniz işinizdeki en büyük darboğaz siz olacaksınız. Büyümeye hazırlık için neler yapmalısınız?

İşimi sıfırdan küresel olarak başarılı bir şirket haline büyüttüğüme göre işte size her şeyi kolaylıkla büyütmek için sürekli kullanmaya devam ettiğim üç anahtar strateji.

Büyümeye Hazırlık İçin Rekabeti Konu Dışı Bırakın

Hedefim her zaman kendimi ve işimi olduğumuz kadar farklı ortaya koymaktır. Odaklandığımız şey katkıdır, rekabet değil, ayrıca kendi kendine yardım ve bilinçlilik endüstrisinde diğerleri ne yapıyor konusuna çok az enerji veya dikkat ayırırız. Bütün bunları rekabetiniz konusu yapmaktansa kendinize ve ekibinize sorun: “Kendimizi bugün kendi ötemizde yaratmak için ne gerekir?”

Başka kimsenin sizin yönteminizle yapmadığını gördüğünüzde gerçekten farklı olan fikirlerin farkına varacaksınız ve insanlar sizin yaptıklarınız hakkında konuşmaya başlayacaklar. Saklanmayın! Kutlayın! Ve ötenizde yaratmaya devam edin. Hatta rahatsız hissettirse bile – ya sürdürülebilir büyüme böyle başlıyorsa?

Sizinle Birlikte Büyüyecek Sistemler Ekleyin

Ne zaman yeni bir sistem ekleseniz, esnek ve uzak görüşlülüğünüzden esinlenen işinizi yaratırken sizinle büyüyebileceğinden emin olun. Kişiler eklediğinizde, işinize her şeyi sadece üçünüz yapacakmış gibi katkı vermeye davet edecek sistemler yaratın.

Çoğu işletmeler işteki kişilerin gerçekte olabilecekleri katkıyı engelleyecek yapılar yaratırlar. Sizin sisteminizle ilgili, çalışan her bir kişiyi iş tanımlarının belirttiği katkıdan daha büyük bir katkı olmalarına izin verecek farklı ne olabilir? Eğer kişilere kendi iş tanımlarını yaratmalarına, böylece en iyi yaptıkları şeyi yapmalarına izin verseydiniz nasıl olurdu? Yenilikçi sistemler artık daha fazla işe yaramayan iş yapmanın geleneksel yöntemlerinin ötesinde yaratırlar.

Büyümeye Hazırlık İçin Sonuca Odaklı Kalmayın

Çoğu işletmeler büyüme süreçlerinde planları ve hedefleri konusunda takıntılıdırlar. Böylece gerçekten neyin mümkün olduğunu aramaktansa tahmin ettikleri neticeleri yaratırlar. Ben Access Consciousness için hiçbir zaman bir plan yapmadım ama her zaman daha fazla olasılıkların hazır hale gelmesini isteyerek muazzam büyümeyi davet ettik.

Halen mevcut bir planınız olmasaydı başka neler mümkün olurdu? Eğer büyüme hayal ettiğiniz biçimde ortaya çıkmazsa, mümkün OLANI reddetmeyin. Bu sizi gitmeyi istediğinizin çok daha ötesine götürebilir. İşin büyümesi bir maceradır, neye mal olursa olsun başarılması gereken bir dizi vade tarihleri ve amaçlar değildir.

Son olarak, alana – hem bir kişi ve hem de bir işletme olarak – büyümesi için izin verin. Eğer herhangi bir seçiminizi yargılamayıp sadece ileri doğru gitmeye devam etseydiniz, bu ne yaratırdı? 

Not: Bu yazı Gary Douglas tarafından Idea Cafe Blog Sayfası için yazılmıştır. İngilizce aslını okumak isterseniz http://blog.ideacafe.com/3-ways-prepare-growth linkini tıklayabilirsiniz.

Canan Bekdik'in etkinliklerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Size en uygun çalışmaları buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Canan Bekdik Youtube kanalını takip ederek Access Conciousness hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Başlamaya Son Adım
Hemen Aramıza Katılın!
Eğitimlere katılmak için kaydınızı bırakın!