fbpx

FARKINDALIK KAYNAĞI MUHTEŞEM BEDENLERİMİZ  

Tüm bedenler ya farkındalık kaynağı ise; Bizler bunun farkında mıyız? Bedenimizi daha fazla farkında olmak için kullanıyor muyuz? Bunu yapmak için bedenimize herhangi bir şey yüklememiz gerekmemektedir.

Bedenlerimizi dinlemeyi biliyor muyuz? Ona sorular sormayı biliyor muyuz? Bedenlerimiz kendisi için neyin iyi olduğunu bilir. Bedenlerin hastalığı, bedenlerin bize verdiği bilgiyi almamaktan ve onun bilişine karşı gelmekten dolayı ortaya çıkarttığı bilgidir. Bedenler bize tüm bilgiyi verdiğinden, yanlış veya doğru yere gittiğimizi bildirir.

Bizler bedenlerde ortaya çıkan yoğunluğu acı, ağrı, hastalık, vb. olarak tanımlarız. Böylelikle daha fazla ortaya çıkacak olan farkındalığı kesmiş oluruz. Bu da kapasitemizi kısıtlar. Bu farkındalığı alıp, sabit bir bakış açısı haline getirmek yargılamayı gerektirir.

Farkındalık Kaynağı Bizi Nasıl Etkiliyor

Bilinçlilik her zaman mutluluk getirmez. Eğer gerçekten daha kötü mü hissediyorsanız bu size mi ait? diye sorun. Bu realitenin üstesinden gelmek için, rahatsız olduğunuzda “Daha başka ne mümkündür?” sorusunu sormak için bir olanaktır.

Ya eğer rahatsızlıktan kaçmak yerine tam ortasına atlasaydınız? Hangi farkındalıklar mümkün olurdu? Ya, heyecanı arttır saydınız?

Farkındalıktan kaçınmak için bedeninize kaç tane yargılama kilitlediniz?

Bilinçlilik sizin başaracağınız bir hal, bir durum değildir. Bilinçlilik, sürekli genişleyen olağanüstü olasılıkların sürekli evrimi’dir.

Sonsuz olasılıklarımız nelerdir? 

Haklı değil mutlu olmayı seçtim.

Seminer tarihlerimizi buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Başlamaya Son Adım
Hemen Aramıza Katılın!
Eğitimlere katılmak için kaydınızı bırakın!