fbpx

Gizlilik Politikası

Canan Bekdik olarak, hakkınızdaki bilginin nasıl kullanıldığı ve paylaşıldığına önem verdiğinizi biliyor ve bu nedenle çok dikkatli ve hassas davranacağımıza olan güveninizi takdir ediyoruz. Bu bildirim, bizim gizlilik politikamızı tarif eder. Canan Bekdik’i ziyaret ederek, bu Gizlilik politikasında tarif edilen uygulamaları kabul etmiş olursunuz.

Canan Bekdik, müşterileri hakkında hangi kişisel bilgileri toplar?

Müşterilerimizden öğrendiğimiz bilgiler, Canan Bekdik deneyiminizi kişiselleştirmemize ve sürekli olarak geliştirmemize yardımcı olur. Topladığımız bilgilerin türlerini aşağıda bulabilirsiniz.

 • Bize verdiğiniz bilgiler:Web sitemize girdiğiniz veya bize herhangi bir şekilde verdiğiniz herhangi bir bilgiyi alıyor ve saklıyoruz. Belirli bilgiyi sağlamamayı seçebilirsiniz ancak, özelliklerimizin birçoğundan faydalanamayabilirsiniz. Bize sağladığınız bilgileri, taleplerinize cevap vermek, gelecekteki alışverişlerinizi özelleştirme, mağazalarımızı, pazarlamamızı ve sizinle iletişimimizi geliştirmek gibi amaçlar için kullanıyoruz. 
 • Otomatik Bilgi:Bizimle etkileşime geçtiğiniz herhangi zamanda belirli tür bilgileri alır ve saklarız. Örneğin, birçok Web sitesi gibi, “tanımlama bilgisi” (çerez) kullanır ve Web tarayıcınız Canan Bekdik veya Canan Bekdik adına diğer Web sitelerindeki reklamlara ve diğer içeriklere erişim sağladığı zaman belirli tür bilgi temin ederiz.
 • Mobil: Canan Bekdik veya bağlı ortaklıklarımız veya ajanslarımız tarafından yaratılan uygulamaları yüklediğiniz zaman veya kullandığınızda, aracınızın tek tanıtıcısı dâhil, yeriniz ve mobil aracınız hakkında bilgi alabiliriz. Bu bilgiyi, reklam, arama sonuçları ve diğer kişiselleştirilmiş içerik gibi, size konum temelli hizmetler sağlamak için kullanabiliriz. Birçok mobil araç, size yer hizmetlerini kapatma imkânı tanır.
 • E-posta Bağlantıları:E-postaları daha kullanışlı ve enteresan hale getirmemize yardımcı olmak üzere, bilgisayarınızın söz konusu yapabilirlikleri desteklemesi durumunda, Canan Bekdik’den e-posta aldığınızda, çoğunlukla sizden bir teyit alırız. Ayrıca, müşteri listemizi, müşterilerimize gereksiz mesajlar göndermeyi engellemek üzere, diğer şirketlerden alınan listelerle mukayese ederiz. Bizden e-posta veya diğer postalar almak istemezseniz, lütfen tercihlerinizi ayarlayınız.
 • Diğer Kaynaklardan Bilgiler:Diğer kaynaklardan hakkınızda bilgi alabilir ve bilgi hesabımıza ilave edebiliriz.

Canan Bekdik aldığı bilgileri paylaşır mı?

Müşterilerimiz hakkında bilgi, bizim faaliyetimizin önemli bir kısmıdır ve bunu başkalarına satma faaliyetinde bulunmuyoruz. Müşteri bilgisini sadece, aşağıda belirtildiği gibi ve Canan Bekdik, denetlenen, gizlilik politikasına tabi olan veya en az bu gizlilik politikasında belirtilenler kadar korucuyu uygulamaları olan bağlı ortaklıklar, ortaklar veya ajanslarla paylaşırız.

 • Promosyon Teklifleri:Bazen, Canan Bekdik faaliyetimiz adına, seçili gruplarına teklifler göndeririz. Bunu yaptığımız zaman, o faaliyete adınızı ve adresinizi vermeyiz. Söz konusu teklifleri almak istememeniz durumunda, lütfen tercihlerinizi ayarlayın.
 • Faaliyet Devirleri:Faaliyetimizi geliştirmeyi sürdürürken, dükkânlar, bağlı ortaklıklar veya faaliyet birimleri satar veya alabiliriz. Söz konusu muamelelerde, müşteri bilgisi, genellikle devredilen faaliyet aktifleridir ancak önceden mevcut gizlilik politikasında yapılan vaatlere tabi olmayı sürdürür (tabii ki, müşteri aksine izin vermemişse). Ayrıca, çok düşük ihtimalle Canan Bekdik’in esas itibariyle tamamının iktisap edilmesi durumunda, tabii ki müşteri bilgisi devredilen aktiflerden biri olacaktır.
 • Canan Bekdik ve Diğerlerinin Korunması:Yayınlamanın kanun ile uyumlu olması için uygun olduğuna inandığımız zaman hesabı ve kişisel bilgiyi yayınlarız; Hüküm ve Koşullarımızı ve diğer sözleşmeleri yürütür veya uygularız veya Canan Bekdik’in, kullanıcılarının veya diğerlerinin haklarını, menkullerini veya güvenliğini koruruz. Bu, dolandırıcılığı önleme ve kredi riskini indirmek için, diğer şirketler ve örgütlerle bilgi paylaşımını da ihtiva etmektedir. Tabii ki, bununla birlikte, bu Gizlilik politikasında belirtilen taahhütleri ihlal ederek, ticari amaçlar için, müşterilerden elde edilen kişisel teşhis edilebilir bilginin satışını, kiralanmasını, paylaşılmasını veya aksi durumda açıklanmasını da içermez.
 • Onayınız ile:Yukarıda belirtilenler dışında, hakkınızdaki bilgiler üçüncü kişilere gidebilecek olduğu zaman, bir ihbar alacaksınız ve bilgiyi paylaşmamayı seçme hakkına sahip olacaksınız.

Benim hakkımdaki bilgi ne kadar güvenlidir?

 • İletişim sırasında girmiş olduğunuz şifre bilgileri güvenli soket katmanı (GSK) yazılımı kullanarak bilginizin güvenliğini sağlıyoruz.
 • Siparişinizi teyit ederken, kredi kartınızın sadece son dört hanesini açıklıyoruz. Tabii ki, sipariş işleme sırasında, uygun kredi kartı şirketine, kredi kartı numaranızın tamamını iletiyoruz.
 • Şifrenizi ve bilgisayarınızı yetkisiz erişime karşı korunmanız sizin için çok önemlidir. Paylaşımlı bir bilgisayar kullandığınız zaman, oturumu kapattığınızdan emin olun.

Hangi bilgilere erişebilirim?

Canan Bekdik, kısıtlı görüntü sağlamak ve belirli durumlarda, bilgiyi güncellemek amacıyla hesabınız ve Canan Bekdik ile olan etkileşiminiz hakkında geniş çaplı bilgiye erişim sağlar.

Ne tür seçeneklere sahibim?

 • Yukarıda da tartışıldığı üzere, profiliniz, istek listeleriniz, müşteri görüşleri ve belgeniz olarak Canan Bekdik’den satın almak veya imkânlarından faydalanmak üzere ihtiyacınız olmasına rağmen, bilgi vermemeyi seçebilirsiniz.
 • Bizden e-posta veya diğer başka posta almak istemediğiniz zaman, lütfen tercihlerinizi ayarlayınız. (Bizden, bu Gizlilik ihbarı, gibi Kullanım koşulları ve diğer yasal ihbarlar almak istemediğiniz zaman, bu ihbarlar, Canan Bekdik kullanımınızı hala kapsamaya devam edecek ve değişiklikler için onları incelemek sizin sorumluluğunuzda olacaktır.)
 • Özelliklere yardımcı olmak için, tarayıcıların birçoğu, tarayıcınızın, yeni tanımlama bilgilerini kabul etmekten nasıl korunacağını, yeni tanımlama bilgisi aldığınızda tarayıcınızın sizi nasıl haberdar edeceğini veya tanımlama bilgilerinin hepsini birlikte nasıl engelleyeceğinizi söyleyecektir. İlave olarak, tarayıcı eklentileri tarafından kullanılan benzer veriyi, eklenti ayarlarını değiştirerek veya üreticisinin web sitesini ziyaret ederek etkisiz kılabilir veya silebilirsiniz. Çünkü tanımlama bilgileri, bazı Canan Bekdik’in önemli bazı özelliklerinden faydalanmanızı sağlayacağından, onları etkin bırakmanızı öneririz. Örneğin, tanımlama bilgilerimizi bloke eder veya aksi durumunda reddederseniz, Alışveriş sepetinize malları ilave edip, ödeme noktasına geçemezsiniz veya giriş yapmanızı gerektiren Canan Bekdik ürünlerini veya hizmetlerini kullanamazsınız.

Çocukların Canan Bekdik'i kullanmasına izin verilir mi?

Canan Bekdik, çocuklar tarafından satın alınacak ürünler satmaz. Yetişkinler tarafından satın alınacak çocuk ürünleri satıyoruz. 18 yaşın altındaysanız, sadece velinizin veya vasinizin eşliğinde Canan Bekdik ürünlerini kullanabilir veya seminerlere katılabilirsiniz.

Kullanım Koşulları, İhbarlar ve Yenilemeler

Canan Bekdik’i ziyaret etmeyi seçmeniz durumunda, ziyaretiniz veya gizlilik üzerine olan herhangi ihtilaf, hasarlar üzerinde kısıtlamalar, ihtilafların halli ve TC kanun uygulaması dâhil, bu politikaya ve Hüküm ve Koşullarımıza tabidir. Canan Bekdik gizlilik hakkında herhangi bir tereddütünüz olması durumunda, lütfen tanımlama ile birlikte bizimle irtibat kurun ve biz de çözmeye çalışalım. Faaliyetimiz sürekli değişiyor ve aynı zamanda Gizlilik politikamız ve Hüküm ve Koşullarımız da değişiyor. İhbarlarımız ve koşullarımıza ilişkin periyodik notları e-posta ile gönderiyoruz ancak, son değişiklikleri görmek için Web sitemizi sık sık ziyaret etmelisiniz. Aksi belirtilmedikçe, mevcut Gizlilik Politikamız hakkınızda ve hesabınızla ilgili olarak elimizde bulunan tüm bilgi için geçerlidir. Verdiğimiz sözlerin arkasında dururuz ve etkilenen müşterilerimizin izni olmaksızın, geçmişte topladığımız müşteri bilgisinin daha az koruma sağlayacak şekilde politikalarımız ve uygulamalarımızı asla önemli şekilde değiştirmeyiz.

Canan Bekdik Tanımlama Bilgisi kullanıyor mu?

Bu politika, tanımlama bilgilerini ve ilgili teknolojilerini (Müştereken “Tanımlama Bilgileri”) web sitemiz kanalıyla size hizmetlerimizi sağlamak üzere, nasıl kullandığımızı izah ediyor. Sitemize erişiminiz veya kullanımınızla, bu politikada belirtilen şeklide tanımlama bilgilerinin kullanımına izin veriyorsunuz. Tanımlama bilgilerini kullandığımız şekillerden rahatsız olmanız durumunda, lütfen sitemizi kullanmayınız.

Tanımlama Bilgisi Nedir?

Tanımlama bilgileri, kullanıcının web sitesine göz atarken, web sitesinden gönderilen ve kullanıcının web tarayıcısında muhafaza edilen küçük metin dosyalarıdır. Kullanıcının bir web sitesini birden fazla ziyareti durumunda, tarayıcı, kişiselleştirilmiş detaylar ve tercihleri gibi, kullanıcıyı tanıması ve hatırlaması için web sitesine tanımlama bilgileri gönderir.

Tanımlama bilgilerini kullanıyor muyuz?

Evet. Sitemize önceki ziyaretlerinizden veya iştirak web sitesini ziyaretinizden, bilgisayarınızın veya mobil cihazınızın donanımına tipik olarak yüklenmiş olan, tanımlama bilgilerini kullanarak elde edilen bilgiyi temin edebiliriz.

Tanımlama bilgilerini ne zaman kullanırız?

Tanımlama bilgilerini, bizimle kullanıcı hesabı yarattığınız zaman ve sitemizi kullandığınız zaman kullanıyoruz. Örneğin, oturum açtıktan sonra sitemize geri döndüğünüz zaman, sitenin sizi tanıması için tanımlama bilgileri sitemize bilgi sağlar. Tanımlama bilgileri, sitemizi geliştirmemize ve daha iyi, daha kişiselleştirilmiş hizmet sunmamıza yardımcı olur.

 

Hangi tür tanımlama bilgileri kullanıyoruz?

Esas olarak, tanımlama bilgilerini hizmetlerimizin çalıştırmak ve hizmetlerimizi geliştirmek için kullanıyoruz. Tanımlama bilgilerini çoğunlukla aşağıdaki amaçlar için kullanıyoruz:

 • Hizmetimizin işleyişi için:Tanımlama bilgilerini, girişleri, seansları ve verinin durumunu izlemek için. Bu, örneğin sizin siteye girişlerinizi veya çıkışlarınızı bilmemize olanak sağlıyor. Tanımlama bilgilerini, ayrıca, tanımlama bilgisi afişini görüp görmediğinizi ve daha önce giriş yapmış olduğunuzu hatırlamanız için kullanıyoruz. Tanımlama bilgilerini, sitemiz kanalıyla alışveriş yaptığınız veya hizmetleri kullandığınızda, alışveriş sepetinize yerleştirdiğiniz ürünleri hatırlamanız için kullanıyoruz.
 • Güvenlik:Tanımlama bilgilerini, güvenlik özelliklerini kullanmak ve desteklemek, karşı kötü niyetli aktiviteleri ve ihlalleri tespit etmek için kullanıyoruz.
 • Tercihler:Web tarayıcınızın, sitemizde hangi sayfaları ziyaret ettiğini hatırlamasına imkân veren geçici "seans" tanımlama bilgileri kullanıyoruz. Bu bilgi, sitemiz ve hizmet sunucusu ile olan problemleri geliştirmemize, yönetmemize ve tespit etmemize yardımcı olmak üzere kullanılabilir. Sitemiz, ziyaretçi kullanımını izleyebilmek üzere, web sinyalleri dâhil, diğer teknik metotları da kullanabilir (“Web sinyalleri” web site sayfalarındaki gömülü görüntüler olan küçük vergi parçacıklarıdır). Hangi kullanıcılarımızın, sitemizin çeşitli kısımlarını hangi sıklıkta ziyaret ettiği gibi, sitemizdeki trafiğin dokusunu da analiz etmek için, bu teknik metotları kullanabiliriz. Bu teknik metotlar, adınıza bilgi toplamak için, doğrudan bize veya tarafımızdan yetkilendirilmiş olan başka tarafa bilginin geçişini içerebilir.

Üçüncü kişi tanımlama bilgileri

Sitemizde oluşturulan bazı tanımlama bilgileri, bizimle alakalı veya tarafımızdan kontrol edilebilir olmayabilir. Twitter veya Facebook gibi, içeriği gömülü olan bir sayfayı ziyaret ettiğiniz zaman, bu hizmet sağlayıcıları, sizin web tarayıcınıza kendi tanımlama bilgilerini kurabilirler. Bu tanımlama bilgilerinin kullanımını, tanımlama bilgilerine, sadece orijinal olarak onları kuranlar tarafından erişim sağlanabildiği için, tanımlama bilgilerini çalışma şekline bağlı olarak denetleyemiyoruz ve erişim sağlayamıyoruz. Bu tanımlama bilgileri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için, üçüncü kişi web sitesini ziyaret etmeniz gereklidir.

 

Tanımlama bilgilerinin kullanımı nasıl reddedilebilir?

Bilgisayarınızı, her tanımlama bilgisinin gönderildiği zaman sizi uyaracağı şekilde ayarlayabilirsiniz veya tüm tanımlama bilgilerini kapalı konuma getirebilirsiniz. Her bir tarayıcı diğerinden farklıdır, lütfen tanımlama bilgilerini doğru şekilde düzeltmek üzere tarayıcınızın “Yardım menüsü” kısmına bakınız. Bununla birlikte, tanımlama bilgilerini etkisiz hale getirmeniz durumunda, sitemizi gözden geçirmesine ve hizmetlerimizi sorunsuz şekilde kullanmanızı sağlayacak birçok özelliğe erişiminiz olmayacaktır ve hizmetlerimizin bir kısmı, düzgün şekilde çalışmayacaktır. Örneğin, tanımlama bilgilerini etkisiz hale getirmeniz durumunda, kullanıcı hesabınıza giriş yapamayacak veya çevrim içi alışveriş yapamayacaksınız.

Bizimle iletişim kurmak

Tanımlama bilgilerini kullanımımız veya gizlilik politikamız hakkında herhangi bir sorunuz olması durumunda, lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Başlamaya Son Adım
Hemen Aramıza Katılın!
Eğitimlere katılmak için kaydınızı bırakın!