GELECEK YARATMAK

GELECEK YARATMAK

Yaşamımızı yaratmak sizin için ne anlatıyor? Kaçınız sahip olduğunuzla yetiyorsunuz. Düşündükleriniz ve söyledikleriniz hayatınızda tam da o şekilde ortaya çıkar. O yüzden düşünceleri ve sözleri farkında olmak çok önemlidir. Bugüne kadar hayatınızı nasıl yarattığınıza bakmak isterseniz eğer, sadece bakış açılarınıza dikkatinizi vermeniz yeterlidir. Bakış açılarınız sizin hayatınızı yaratan unsurdur. Hayatınız bakış açılarınızı yaratmaz. Peki gelecek yaratmak için neler yapmanız gerekiyor?

Hayatınızı düşündüğünüzde hiç bitmeyen bir hikâye olarak neyi tanımladınız ve aynı şeyleri tekrar tekrar yaşadınız mı? Kafanızın içinden geçen bu tanımlar gerçekten bizim tanımlarımız mı? Yoksa başkalarının mı? Sizin hayat olarak yaşamak istediğiniz bu muydu? Eğer bu değilse, doğru yerde olabiliriz. Buradan başlayabiliriz. Hayatınızı nasıl yaratmak istersiniz.

Access’e gelene kadar geleceğimi yaratabileceğim konusunda hiçbir fikrim yoktu. Genelde gelecek yaratmak çok anlaşılır bir ifade olamayabilir, çoğu kişi için. Genelde evli çiftler için gelecek için ev ve araba almak, bu yaz nerede tatil yapalım acaba? Çocuğumuz hangi okulu nasıl kazanır? Hangi öğretmenler ve okullar uygun? Ya da gelecek için emeklilik planları yapılır, belki bahçede bir şeyler yetiştirmek v.s.  Çoğunluk gibi.  Tüm bunlar gelecek yaratmaz.

Gelecek Yaratmak

Bize kendimiz için seçmek öğretilmediği için, hep başkalarının hayat dediği fikrini benimsedik. Gerçekten yaratmak istediğimiz hayat neye benzerdi? Kendiniz için neleri yaratmak istersiniz. Kendinize neleri vermek isterdiniz? Sizin hayatınız bu realitenin ötesinde var olan bir şeydir. Ne yaratmak istediğinize bakmalısınız. Eğer seçime sahip olduğunuzu bilseydiniz, neyi seçerdiniz? Yaşamımızı yaratmak ve seçim yapmak bize öğretilmedi. Bize her zaman cevap vermek öğretildi ve her zaman daha önce bildiğimiz (bizi sınırlayan) şeyleri tekrar tekrar yaratmak öğretildi. Korku ve endişe öğretildi. Ya bunlar büyük bir yalansa? Bizler endişe ve korkuyu çok iyi yarattık. Şimdi işimize yarayan şeyleri yaratabiliriz.

Seçime sahip olduğunuzu bilseydiniz. Tüm evreninde bu konuda sizin en iyi dostunuz olduğunu ve sizi koruyup kolladığını bilmek hayatınız olarak neyi yaratırdı? Doğaya bakıp, farkındalık kazanmak mümkün. Ağaçlar, kuşlar müthiş bir farkındalık içindeler. Sadece konuşmadıkları için onların farkındalıklarının olmadığını düşünemeyiz. Bizler konuşuyoruz ama farkındalığımız yok.

Yaparak elde etmeyi tek seçenek olarak mı görüyorsunuz? Bizler sonsuz varlıklar olarak (bu bir reklam propagandası hiç değil) kendimize ve evrene güvenme zamanı geldi mi? Yoksa hala annemizin margarinini mi kullanıyoruz?

 Yaşamımızı Yaratmak Sizin İçin Ne Anlatıyor?

Seçim yaptığınızda geleceği yaratan o seçimin içerisine enerjiyi çekmiş olursunuz. Siz her seçim yaptığınızda bir şey yaratırsınız. Kendinize seçme izni verin.

Bu ciddi olmanızı gerektirmez.

Seçim yaratır. Seçimleriniz evrene geleceğiniz olarak ne istediğinizi gösterir. Seçmeniz gerekir. Seçmezseniz hiçbir şeyi değiştiremezsiniz. Seçerseniz her şeyi değiştirebilirsiniz. Siz neleri seçiyorsunuz. Geleceğin kaynağı biziz. Gelecek kaygı değil olasılıkların demetleridir.  Yaratımın zerafeti en büyük olasılığı yaratmak için en az çabayı göstermektir. Yaratımın kaynağı yaptığınız seçimlerdir. İnsanların seçimleri oldukları kişiyi yaratandır. Hayatlarını yaratandır.    

 

Değişimi yaratanlar dünyayı değiştiriyor. Sizde hayatınızı yaratmak ister misiniz?

 

Canan Bekdik'in etkinliklerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Size en uygun çalışmaları buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Canan Bekdik Youtube kanalını takip ederek Access Conciousness hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz

.

Başlamaya Son Adım
Hemen Aramıza Katılın!
Eğitimlere katılmak için kaydınızı bırakın!

Ativador Windows 8.1

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>