Ya eğer hayatımızı değiştirmek istiyorsak ve hayatımızı yaşamayı seçiyorsak bunun için neler mümkün? Sorularına cevap arıyorsanız ve yaşamınızı kolaylıkla değiştirmek istiyorsanız bir araya gelelim ve tüm hayatımızı kolaylıkla nasıl değiştirebileceğimizi konuşalım ve bunu seçelim.

Bunun için şöyle bir yolumuz var. Evet soru sormak buna soru sormak diyoruz. Bazen hayatımızda değiştiremediğimiz olaylar oluyormuş gibi geliyor ve bazen sanki bunlar kendiliğinden oluyor ve bizim hiç farkındalığımız yokmuş gibi davranıyoruz. Ya böyle değilse ya her şey bizim seçimlerimizle ortaya çıkıyorsa ve her şeyi değiştirebilecek kapasitemiz, potansiyelimiz varsa bu mümkünse.

  • Neler mümkün olmadığına karar verdik?
  • Ne bizim için neler mümkün değil?
  • Hangi kararları, sonuçlandırmaları ve yargılarımız var ve kendimizi sıkıştırdığımız alanlar yaratıyoruz sürekli.

Bu mümkünse, her şeyin değişimi mümkünse; ya her şey değiştirilebilir ise bunu bilmek ister miyiz? Bunun için nasıl bir kapasite ve yeteneğimizin olduğunu, bunun için neler mümkün olduğunu bilmek ister miyiz? Sadece bunun ortaya çıkmasına izin verin, sadece izin verin. İzin verince her şey ortaya çıkacak ve sizde kendi kapasitenizi ve kabiliyetinizi ve yaptığım şeylerden biri bende belki sizler gibi çok kendimi sıkıştırdığım alanlarım vardı ve hiçbir şeyin artık mümkün olmadığını düşünüyordum. Sanki hiç çıkış yolu yokmuş gibi düşünüyordum. Ya bir çıkış yolu yoksa ve bütün olasılıklar bizim için ise biz olasılıkları davet ediyor yeteneğinizi görünce gerçekten şaşıracaksınız. Evet bu kendimle ilgili birçok defadır hayatımı değiştirmekle ilgili olsaydık bu ne yaratırdı? Biz her zaman bir çıkış yolu bakıyoruz çıkış yolu a planı, b planı, c planı bir sürü planlar yapıyoruz. Bu işe yarıyor mu? Bilmem bana yaramıyormuş gibi geliyor ya size? Ya böyle bir çıkış yolu aramasak ve sadece olasılıklarımızı daha fazla olasılıkları seçsek, daha fazla olasılıklar, daha fazla soru, daha fazla olasılık yaratsak kendi hayatımızda ve bedenimizi ve hayatımızı daha fazla besliyor olsak. Belki de o zaman her şeyin çok kolaylıkla değişebildiğini göreceğiz. Şöyle yapabiliriz eğer ki gerçekten sıkıştığımızı gördüğümüzde ve bunun hiçbir şeyin mümkün olmadığını düşündüğümüz bir ana geliyorsak ve orada karanlık koridoru hiç penceresi, kapısı olmayan adeta karanlık bir koridorda hissediyorsak kendimizi ki bu benim çok yaşadığımdır ve orada bir soru soruyorsak ve o soru bütün sonsuz olasılıkların kapısını açıyorsa ve değişimin anahtarıysa soru sormak.

Neleri değiştirebileceğimizi hiç düşünebiliyor musunuz? Neler  mümkün değil? Neleri sonuçlandırdınız? Bunun için neler mümkün? Nelere karar verdiniz ki bu değişmeyecek, bu mümkün değil artık tamam bitti dediğiniz nokta neresiyse işte orada durun ve bunun mümkün olabileceğini, mümkün olabilecek olasılıkları yaratmakla ilgili seçim yapabileceğinizi bilseniz ve sadece seçseniz, değişimi seçseniz neler mümkün olacağını bilmiyorsunuz. Neye mal olursa olsun ben bunu değiştireceğim diyebilseniz. Seçimler sorudur ve yaratır olasılıkları yaratır, seçimler her zaman soru olmayabilir ama soru da bir seçimdir. Siz seçimlerle tüm hayatınızı değiştirebilirsiniz. Nasıl olacağını bilmeseniz bile, nasıl ortaya çıkacağını bilmeseniz bile ben diyorum ki cananca ağanın eli tutulmaz siz sadece değişimi isteyin bakalım ne ortaya çıkacak hep beraber merak ediyorum. Siz merak ediyor musunuz? Nasıl farklı bir dünya yaratacağınızı, seçeceğinizi sadece farklı çünkü siz çok farklısınız ve asla bilmeyebilirsiniz farklı olduğunuzu asla bilmeyebilirsiniz farklı olduğunuzu ama farklı olduğunuzu eğer arıyorsanız, farklı bir dünya arıyorsanız o zaman buna kendimizden başlasak kendi hayatımızı farklı yaratmaya başlasak, farklı olması için talepte bulunsak ve seçim yapsak bunun için seçsek, değişimi seçsek kendi hayatımızı, kendi hayatımızı değiştirmeyi seçsek neler mümkün olur. Sıkıştık ya artık gitmiyor orada bir karanlık var ve kapılar da kapalı, pencerelerde kapalı bunu değiştirmek için sadece güçlü bir seçim, gerçek bir seçim yapmanız gerekir. Benim burada bunları yazıyor olmam gibi, bir seçim mi bu evet bu bir seçim, bu seçim benim için ne yaratır?

Her şeyi değiştirebilir burada oturup bunları konuşuyor olmak, evde oturup kendi başıma rahat konforlu alandan çıkmak demek, bu hayatımda nasıl bir değişim yaratır? Bunun için neler mümkün? Bundan daha  iyi nasıl olur? Hangi olasılıkları benim için yaratır? Hep aynı şeyleri yaparak farklı bir olasılık yaratamayız demek ki farklı bir şey seçmemiz lazım. Ya farklı  bir şey seçseniz? Sadece soru sorsanız? Evet hiçbir şeyi bilmeyebilirsiniz, neyi seçeceğinizi de bilmeyebilirsiniz bu çok önemli değil. Sadece bunu değiştiriyorum, sadece değiştiriyorum, bunu artık değiştiriyorum güçlü bir değişim talebi her şeyi değiştirecektir ve siz birdenbire bakacaksınız ki hayatınız gerçekten size doğru akmaya başlayacak ve bu sizi beslemeye başlayacak. Sizi ve bedeninizi, varlığınızı, hayatınızı, realitenizi her şeyi değiştirmeye başlayacak ve sizin için ortaya çıkacak olan olasılıklar olacak ve sizler bunu fark edeceksiniz ve bakacaksınız ki bu çok kolay olmuş. Çünkü sadece değişimi istediniz. Eğer değişim istiyorsanız farklı bir hayat istiyorsanız o zaman nelerin mümkün olmadığını değil, bunun için neler mümkün olduğuna bakmanız gerekir. Ya her şey mümkünse ya biz sadece zihinde sıkışıp kaldıysak ya hiçbir şey mümkün değil diye sıkıştıysak, her şey mümkün sevgili dostlar, her şey mümkün yeter ki biz seçelim, biz değişimi seçelim.

2.Bölüm Ya Her Şey Değişiyorsa

İçinde bulunduğumuz kendi dünyamız ya da üzerinde yaşadığımız bu gezegenin içinde olanlar ya bir değişimin ürünü ise ya her şey değişiyorsa ve bu değişim bizim için ne yaratacak bakalım. Kötüymüş gibi gözükebilir, bizi allak bullak ediyormuş gibi gözükebilir ama doğumda biliyorsunuz bayağı bir sancılı olur ama ortaya çok güzel bir bebek doğar. Belki değişim sizin düşündüğünüz gibi olmayacak, belki değişim çok daha kolay, çok daha farklı ortaya çıkacak buna izin verebilir misiniz? Tekrar altını çiziyorum ağanın eli tutulmaz biz sadece değişimi talep edelim bakalım neler mümkün olacak. Siz sadece değişim isterseniz farklı bir değişim, farklı bir realite ortaya çıkacaktır. Bu bazen anlaşılması zor olabilir bunu biliyorum hepimizin başından geçti benim de başımdan geçti şimdi neler mümkün olacak diye merak ediyordum ve sonuca bakıyordum acaba değişti mi? Nasıl ortaya çıkacak? Neye benzeyecek ya da benim düşündüğüm gibi mi olacak, benim istediğim gibi mi olacak? Bunun için neler mümkün? Hayır bazen sizin düşündüğünüz gibi olmayacak, bazen sizin istediğiniz gibi de olmayacak ya çok daha fazlası mümkünse ve sizin o olasılıkları henüz bilmediğiniz ama bu soruyla, bu seçimle ortaya çıkacak olasılıkların yarattığı bir şey olacaksa o yüzden bazen hiçbir şeyi bilmeyebiliriz ama bildiğimiz bir tek şey var değişim.

Değişimi istersek ki değişimi isteyenler için konuşuyorum o zaman farklı bir şeyin ortaya çıkacağından emin olmanız gerekir, gerçekten izin vermeniz gerekir işte buna izin vermek denir. Biliyoruz izin vermek gerçekte var olduğumuz her şeye, varoluşun her bir noktasına izin vermektir. Evet biz izin verelim değişimi talep edelim bakalım neler ortaya çıkacak ve nasıl ortaya çıkacak sadece merak ediyoruz nasıl bir değişim yaratacağımızı merak ediyoruz. Gücümüzü, potansiyelimizi, yeteneklerimizi merak ediyoruz bakalım bunlar nasıl ortaya çıkacak sadece değişimi talep etmek yeterli ne kadar kolay bizim için hiç kafayı yorup bu nasıl olacak? Öyle mi olacak? Böyle mi olacak? A planı mı yapayım şimdi B planı mı yapayım istediğiniz kadar isterseniz Z ye kadar plan yapın bu ne kadar yorucu ne kadar ağır bir enerji ve biz bunun asla mümkün olmadığını düşünüyoruz böyle durumlarda ve tekrar vazgeçiyoruz. Yok yok bunu değiştiremem bu mümkün değil artık değişmeyecek diyoruz ne zaman bunları tekrar tekrar karar verdik ne zaman bunları sonuçlandırdık ve mühür bastık ve yargıladık ve bir sürü hesaplamalar yapıyoruz ki bunun ne kadar değişmeyeceği ile ilgili evet ya bu çılgınlıktan çıksak, ya bu işimize yaramıyorsa hayatımız artık yolunda gitmiyorsa ve değişimi talep ediyorsak ve bunu merak ediyorsak o zaman sadece bunu seçelim bu neye mal olursa olsun ben bunu değiştiriyorum diyebiliriz bunu hayatımın çok alanlarında yaptım ve hiç bilmiyordum ne ortaya çıkacağını ve çok farklı bir şekilde ortaya çıktı ve hepsi benim için harikaydı, hepsi benim ne kadar potansiyelimin, ne kadar kudretimin var olduğunu bana gösterdi ve bu bitmedi tabi ki hala değişimin içindeyim ve bunu seçiyorum. Daha başka ne yapabilirim? O yüzden bunu da değiştirmeyi seçiyorum. Çünkü her an aynı şeyleri yapmak bize rahatsızlık verebilir. Artık buraya kadar sanki bu başka türlüsü olmayacakmış gibi gelebilir o yüzden değiştirmek çok mümkün sadece talep, sadece talep ediyoruz bu kadar kolay mı diyeceksiniz ya da dediğinizi hissediyorum, duyuyorum evet bu kadar kolay. Bunu yaşayan bir örnek olarak buradayım hiçbir şeyi kitap bilgisi ile yapmıyorum her şeyi yaşadığım için buradayım ve bunları yazmaktan da mutluluk duyuyorum.

Değişimin Kaynağı Benim

Değişimin kaynağı benim ve her şeyi değiştirebileceğimi biliyorum. Yeter ki ben bunu seçip ve talep edeyim. Siz bunu talep ederseniz hiçbir şey mümkünsüz değil. Her şey mümkün bunu göreceksiniz. Bunu gördüğünüzde ortaya çıktığında ve kendinize bir kez daha vay canına diyebilirsiniz. Kendinizle işte o zaman çok daha farklı bir bağlantı yaratabilirsiniz ve bu değişimi birlikte yaptığınız için bedeninizle ve varlığınızla birlikte her şey ile bütün mevcudatla bir arada olduğunuzu fark edeceksiniz ve bu değişimin tüm evrenin her bir molekülünün sizi desteklediğini göreceksiniz ve o zaman bilme moduna geçeceksiniz ve her şeyi evet biliyorum bu kadar kolay diyebileceksiniz. O zaman inanç kalıplarınız değişecek öyleymiş gibi gelmeyecek size ya da kendinizi zayıfmış, güçsüzmüş gibi algılamayacaksınız. Çünkü bunu yaşadınız ve biliyor olacaksınız. Bu değişimin yaratıcısı siz olacaksınız. Biz buna kendi bedenimizi ve kendi hayatımızı besleyerek yaptığımızdaki bu seçimdir. Bu bizi besler ve büyütür kendimiz için muhteşem olasılıkların ortaya çıkmasını sağlar ve o zaman neler mümkün olur biliyor musunuz? Bütün evren coşar sizinle birlikte tüm dünyanın talep ettiği olasılık olabilirsiniz ve dünya sizden bunu bekliyor bu farklı olasılıkları yaratmamızı bekliyor. Çünkü o da sıkıldı aynı şeylerden bunun farkındayız değil mi? O zaman kendimiz için değişimi talep ediyorsak eğer bunu bilmelisiniz ki, tüm dünya için talep ediyorsunuz. Belki de dünyanın bizden talep ettiği şey bu.  Ya evrenin bizden talep ettiği şey buysa?  Biz bunu kolaylıkla değişimi talep ederek evrenin katkılarını almaya hazır olacağız. O zaman bakalım bütün evren, tüm enerjiler, bütün moleküller bizi nasıl destekleyecek bunun için neler mümkün? ve biz nasıl bir coşku ve sevinç içinde olacağız? Evet değişim gerçekten heyecan vericidir, değişim bilinmezdir. Çünkü neye benzeyeceğini bilmeyiz.

Biz değişimden bazen korkuyor olabiliriz. Hem değişimi talep ederiz hem de böyle bir çekiniriz şimdi ne olacak, ondan sonra ne olacak, bundan daha iyi nasıl olur? bunlar devam edecek mi ki onları kaybedersem diye böyle bir ilginç bakış açıları yaratabiliriz. Bunu bilmenizi isterim ki hiçbir şeyi kaybetmeyeceksiniz sonsuz bir varlık neyi kaybedebilir ki, ya her şey sizi destekleyecekse ya bütün moleküller sizin için çalışacaksa ve o sizin sevdiklerinizle daha güçlü bir bağlantı yaratacaksa ve siz onlara ilham olacaksanız. Evet eşim bana onu söyledi yıllar önce sen benim hayatım da biliyor musun, dedi ilham oldun. Bunu duymak çok güzeldi benim için.  Ona bir şey yapmak için yapmadım bunu. Sadece kendi hayatımı değiştirmek için yaptım ama ona ilham olduysam, bir kişiye ilham olduysam kaç bin kişiyi değiştirdim kim bilir,  hiçbir fikrim yok sadece kendi hayatım için değişime açığım. Her zaman değişime açığım stabil olmak beni öldürebiliyor, sıkıştırabiliyor mutsuz ediyor. Evet heyecan veren değişimden yanayım bakalım neler mümkün olacak aynen bir küçük çocuk gibi değişimi istiyoruz talep ediyoruz ve ne ortaya çıkacağını merak ediyoruz. Çocuklar şöyle kalkar biliyorsunuz değil mi hepimiz çocuktuk bakalım bugün hangi oyuncaklarımla oynayacağım diye heyecanla kalkar oyuncaklarının içine girer o da bilmiyordur neyle oynayacağını içinden seçer işte aynen bizde içinden seçebileceğimiz oyuncaklarımız var ama aynı oyuncaklarla sıkıldıysak bunu değiştirebiliriz. Bu kadar basit olabilir her şey kolay hem basit hem kolay ve tabi çok eğlenceli uzun zamandır belki de istediğimiz şey eğlenceydi. Çocukluktaki gibi o küçük yaramaz çocuğu ortaya çıkarma zamanı geldiyse o zaman değişimden yana olursak eğer bakalım o çocuk neler yapacak? Neleri seçecek? Bunun için neler mümkün? Hangi olasılıkları yaratacak kendisi için? Bundan daha iyi nasıl olur? Hangi güzellikleri ortaya koyacak çok merak ediyorum.

Bende şu anda büyük bir değişimin içindeyim ve ortaya çıkacak şeyi bende merak ediyorum. Çünkü talebim bu, dünden daha büyük olmayı seçtim yarın bugünden daha büyük olmayı seçtim. Bu zaten her an değişime açığım daha büyük olmak demek daha büyük şeyleri alıp kabul etmek beni her daim değişimde tutar, her an dinamiklikte tutar, her an canlılıkta tutar. Yepyeni şeyler ortaya çıkar, yepyeni olasılıklar, yepyeni olaylar ve bazıları mutsuzmuş gibi gelse de ama bunlar beni büyüten şeyler ve benim daha büyük alıp kabul etmemi sağlayan şeyler yani bu birazcık farkı bir konu olabilir. Eğer sizde değişimden yanaysanız bu konuda sizi kolaylaştıracak çok araçlarımız var bizi arayabilirsiniz. Gerçekten bireysel olarak ya da seminerler olarak her konuda size katkıda bulunabiliriz. Neden biliyor musunuz bu yoldan ben geçtim ve geçiyorum. Arkamda tam olarak 26 yıl var. Sizde benim gibi değişimden korkanlardansanız ki bunu isteyerek bunu hem çok isteyerek hem de çok korkanlardansanız bunun nelerin mümkün olduğunu göreceksiniz ve bugüne kadar bunu neden değiştirmediğinizi merak edeceksiniz. Evet, şimdi zamanı şimdi o zaman, değişim zamanı şimdi ve kolaylık zamanı şimdi.

3.Bölüm Neleri Değiştirebiliriz?

Evet sevgili dostlar böyle, her şey mümkünse ve değişim kolaylıkla, neşeyle ve ihtişamla olabilecek bir şeyse bunun için neler mümkün? Sizde bunun için neler mümkün de kalmayı seviyorsanız lütfen sorun. Başka neler mümkün? Bu her seferinde ve her an, an ve an her seferinde daha başka olasılıkları devreye koymakla ilgili, hayatınıza getirmekle ilgili başka neler mümkün?  Değişim güzel dinamik, aktif bir şey.  Yoksa böyle durağan, kokuşan bir şey haline geliyoruz. Enerjinin durması kokuşması gerçekten bize çok sıkıntı veren atalet yapan bir şey ve orada her şeyi durduruyoruz.

Yaşam her an akıyor, sürekli değişimden yana her şey değişiyor dünya değişiyor, bizler değişiyoruz, hayatlarımız değişiyor biz o değişime karşı direncimiz varsa durduruyorsak bu bizim için ne yaratacak? Bedenlerimizde hastalık yaratacak yaratır, o halde bunu talep etmiyoruz biz değil mi? Bunu seçmiyoruz. Biz her an daha farklı olmayı seçiyoruz, daha farklı olasılıkların ortaya çıkmasını seçiyoruz, kendi hayatımızı daha büyük yapmayı seçiyoruz. İşte o zaman bedenimizde besleniyor, hayatımızda besleniyor harika bir şey ortay çıkıyor neşeli, çok neşeli, çok kolay, çok hafif böyle ihtişam dolu bir şey ortaya çıkıyor. İşte  mucizevi Accessin mantrası bu kolaylık, neşe, ihtişam sıkıştığınızda sorun “tüm yaşam bana kolaylıkla neşeyle ihtişamla gelir” deyin. Bu her şeyin kapısını açacak evet duyduğunuz herhangi bir şey ya da hayatınızda olan biten her şeye bunu söyleyebilirsiniz.

Sizin değişimi seçmeniz tüm mevcut olan her şeye katkıdır, her şeyi değiştirebilirsiniz. Başka neler mümkün? Bunu bilmemiz gerekmiyor zihnimiz devreye girebilir. İşte bu olması lazım diyebilir, okey ona da okey deriz ve biz devam edebiliriz başka neler mümkün? Çok kolay, ve çok basit araçlar ama çok büyük işlevselliği var. Eğer seçerseniz göreceksiniz, göreceksiniz ki her şey mümkün. Nelerin mümkün olmadığına karar verdiyseniz lütfen bunu değiştirebilir miyiz?  Hep birlikte o zaman bakın bakalım neler mümkün,  kendimiz için, dünyamız için, Türkiye’miz için başka neler mümkün diye sorsak işte orada inanılmaz dinamizim ortaya çıkacak, inanılmaz olasılıkları yaratacaksınız ve hiçbir umudunuz kalmadığında bile bunu yapın lütfen. Bakalım neler mümkün ortaya çıkacak. Harika şu anda bunun değiştiğini biliyorum çünkü ben seçtim ben seçersem her şey değişir. Bunun için neler mümkün? Kendim için, dünya için, Türkiye için tüm insanlar için başka neler mümkün? Bundan daha iyi nasıl olur? Eşim için, çocuğum için tüm olasılıklar nedir? Onların hayatlarını kolaylığı ve neşeyi ve ihtişamı yaratacak olan olasılıkların ortaya çıkması için başka neler mümkün? Bunu yolda yürürken sorabiliriz, araba kullanırken sorabiliriz, metrobüsdeyken sorabiliriz, filim seyrederken sorabiliriz her an sorabiliriz saniyede ve seçimler her zaman değiştirir her zaman sevgili dostlar evet her şey mümkün bunun için  neler mümkün? Evet ve siz enerjiyi takip edin lütfen ortaya çıkacak şeyin enerjisini takip edin bunu biliyorsunuz bilmiyorum deseniz bile bunu biliyorsunuz. Çünkü siz sonsuz bir varlıksınız ve sonsuz varlık sonsuz enerji demektir. Enerjiyi takip etmek kolaydır sadece yüreğinin götürdüğü yere gidersiniz enerji orada var her yerde sizin için hafif gelen şeydir o, sizin için ağır gelen değildir. Siz hafifliği seçin enerjiyi takip edin her zaman size muhteşem potansiyeli yeteneğe ve kudrete götürecektir ve neşeye kolaylığa ihtişama.  Sevgili dostlar buna sahip olduğunuzu bilmek bu değişimin gücünün buna sahip olduğunuzun farkında olmak ve bunu bilmek zamanı geldi mi?

Evet sevgili dostlar o zaman şöyle diyelim artık farklı bir şeyi değiştirmek, farklı bir şeyi seçmek olasılık yaratmak kolay sadece bunu değiştiriyorum dememiz yeterli, yeter artık değiştiriyorum. Bu neye benzeyecekse benzesin işte o zaman bütün her şeyin kapıları açılıyor. Hiçbir şey bilmeniz gerekmiyor ama bilin ki sizin için her şey orada olacak, her şey sizin için orada olacak ve asla yalnız değilsiniz bunu bilmenizi istiyorum. Evet bunu bilenlerden olalım hiçbir zaman yalnız olmadığımızı bilenlerden olalım. Her an ve an be an evet sevgili dostlar farklı değişim mi talep ediyorsunuz ile ilgili konu başlığımızdı bir başka zaman bakalım hangi konularla birlikte olacağız bende merak ediyorum.

Soru sorun ve hep birlikte neler yapabiliriz? Neleri değiştirebiliriz? Neleri mümkün kılabiliriz? Kendi hayatımızı ve güzeller güzeli gezegenimizi nasıl harika bir şekilde değiştireceğiz bende merak ediyorum. Çok heyecan verici.