Bedeniniz geçirdiği her sarsıntıyı hatırlar, ya da en azından genel beden ve psikolojik terapilerde elde edilen verilere göre böyle olmaktadır. Bununla birlikte ya böyle olması gerekmiyorsa? Ya bedeniniz sadece kısa dönem hafızaya sahipse? Bedeninizde oluşan bu sarsıntıyı daha önce göz önüne almadığınız biçimde hafiflik ve rahatlıkla atlatmak daha kolay olmaz mıydı? Ya acı, sonsuza kadar sürmek zorunda olmasaydı?

Access Consciousness’ un kurucusu Gary Douglas ve iş ortağı Dr. Dain Heer bedenlenmenin, somutlaşmanın muazzamlığını ortaya çıkarmak adına hem kendileri ve hem de bireysel ya da grup çalışması olarak hastaları için büyük bir özveriyle çok fazla zaman ve enerji sarf ettiler. Bu çalışmaya  mucizevi Access soruları ile başladılar. Merak ettikleri şey “Eğer bedenlenme, somutlaşma (sadece bedeni değil bütün bu gerçekliği somutlaştırma) muazzamlık değilse o zaman biz sonsuz bir varlık olarak neden tekrar ve tekrar bedenlenmeyi, somutlaşmayı seçiyor” olduğumuzdu.

Bedenlenmeyi, somutlaşmayı sadece fiziksel beden değil ama etrafımızı saran fiziksel gerçekliğin her alanına bütünüyle dalmış ve bütün bunları muazzam olarak tecrübe eden olarak tanımlamışlardır. Bedenlenme, somutlaşmadaki muazzamlığı ortaya çıkarmak onları bedenin enerjetik anlamda iyileştirilmesiyle ilgili pek çok yöntemi geliştirmeye yönlendirmiştir.

Aslında bunu iyileştirme olarak düşünmemişlerdir, bunu size bilinci kazandırmak ve sonra bunun neticesinde bedenin değişmesi olarak görmüşlerdir. Douglas’ a göre bedeniniz dahil hiçbir şey size problem yaratamaz yeter ki siz o alanda bilinçsizlik göstermeyin. Douglas insanlar iyi etmenin onlara bilinçli olmak konusunda ilham vereceğine inanıyordu ancak bunun doğru olmadığını ortaya çıkardı. Bunu ortaya çıkarması Gullian Barre  (sinir sistemi hastalık grubu, ileri derece kas güçsüzlüğü ilaç tedavilerindeki sonuçları oldukça şüpheli bir hastalık) nedeniyle tedavi görmekte olan bir hastaya 3 saatlik bir seans yapmasından sonra oldu.

Ya Acı Sonsuza Kadar Sürmek Zorunda Olmasaydı?

Hastanın odasına girdiğinde hastanın kasları öylesine güçsüzdü ki çatalı bile tutamadığı için hastayı hemşire tarafından yemek yedirilirken buldu. Onun durumunda bir hasta için yapılacak tek ilaç tedavisi işe yaraması halinde 24 saat içinde netice vermesi gerekirdi, kayıtlara göre 36 saattir herhangi bir ilerleme görülmemişti. Douglas hastaya 3 saat süreyle Access Enerjetik Beden Uygulaması seansı yaptı. Hasta kısa sürede normal görüntüsüne geri döndü ve Douglas odadan çıkarken hasta telefonu kaldırıp görüşme yapmaya başlamıştı. Hasta rekor sayılacak sürede hastaneden çıkıp fizik tedaviye başladı.

Bu mucizevi iyileşmeye rağmen hasta Douglas’ a asla bir soru veya bunu nasıl yaptığını sormadığı gibi Douglas’ın tüm dünya da yardımcı olduğu bilinçlenme konusuna da herhangi bir ilgi göstermemiştir. Oysa bunun tam tersi olarak Douglas ve Heer’ in seminerlerine katılan ve daha bilinçli olan kişiler genelde ister özel bir sorun veya ağrı ya da sadece duyu olsun bedenlerindeki bütün gelişmeler konusunda daha bilinçli hale gelmişlerdir. Sadece bedenleriyle birlikte daha fazla mutlu olarak değil, bedenleri bu mutluluğu daha esnek ve aynı zamanda daha genç gözükerek belli etmişlerdir. Douglas ve Heer işte bu olay sonrasında iyileşmenin bilinci değil bilincin iyileşmeyi yarattığını öğrenmişlerdir.

Peki, ama bir türlü kurtulamadığımız gibi görünen ve uzun süre yaşanan sarsıntılara ne demeli? İçimizde 15 yaşın üstünde olup bir türlü iyileştiremediğimiz geçmiş döneme ait sarsıntıları taşıyarak dolaşmayan kim var? Bedendeki bu acıyı yaratan, her ne kadar uzun sürerse sürsün, ağrıya ya da ağrının nedenine ilişkilendirdiğimiz sabit bakış açısıdır.

Sabit Bakış Açınızı Değiştirin

Sabit bakış açısının güçten düşüren etkisini kanıtlayan bu örnek emeklilerin evlerinde veya yaşlı adamların takıldıkları yerlerde dolaşmaktadır. Uzun süre tutulan bu sabit bakış açılarının etkisini bedeninizdeki enerjide, akıcılıkta ve neşede ( ya da neşe eksikliğinde) görebilmek oldukça kolaydır. Ya henüz yaşlı değilseniz? Bu size nasıl uygulanabilir? Bu sabit bakış açıları neye benzemektedir? Sabit bakış açıları pek çok şekil alabilirler. Örneğin bir kaza esnasında ne olduğu veya bunun bedenin için ne demek olduğu konusunda bir karar verebilir veya bir sonuca varabilirsin, işte bu karar veya sonuçlandırma bir sabit bakış açısıdır ve seni iyileşmekten alıkoyabilir ve ağrının bedenine kilitlenmesine neden olabilir.

Yaşanan darbeyle ilgili ortaya çıkan bu kararlar ya da sabit bakış açıları darbenin bedenine süresiz olarak tıkanıp kalmasını sürdürür. Bununla ilgili herhangi bir tepki darbeyi bedenine kilitler. Bununla ilgili fırında unutulan tavukla bir hikâye var. Tavuğu yanmaktan kurtarmaya odaklanan biri fırına dalıp tavuk tepsisini çıplak elleriyle çekip dışarı çıkarmış. Ancak daha sonra bu hareketi yapmadan önce belki de fırın eldiveni kullanması daha iyi olur diye düşünmüştür. Ne ısıya ve ne de yanmanın kaçınılmaz olacağı konusunda bir tepkisi olmaması nedeniyle 350 derecelik fırından tepsiyi çekip alırken ellerinde yanma acısı, su toplaması veya herhangi başka bir yanık hasarından acı duymamıştı. Ya da, kendisinin de belirttiği gibi “ısı seni yakar” varsayımını sahip olduğu tüm diğer düşünceler ve görüşler gibi değişmez gerçek olmayabilir ancak zorunlu olarak sadece bir bakış açısıdır şeklinde göz önünde bulundurmuş olabilir.

Bu felsefeyi bütün yaralanmalara uyarlarsak, bu yaralanmalar çok daha az oluşup, çok daha az sarsıcı ve belki de sakat bırakan olaylar yerine sadece bir çentik deneyimlemiş olmaz mıydık? Böyle bir şey neye benzerdi? Onun iddiası   “ Bıçaklandığınızda, bağırmak yerine kendi kendimize ‘ aman tanrım bıçaklandım’, ‘vay canına bu çok ilginç’ desek bu durumda ne acı ne yaralanma olur.” “Aman tanrım! İlginç bakış açısı değildir”. Diyelim ki Douglas’ın sihirli güçleri olan bir sihirbaz ya da mutasyona uğramış biri olarak düşünüyorsun, ancak şunu göz önünde bulundur, onun müşterileri aynı deneyimleri yeniden yaşamaktadırlar.

Access Consciousness Beden Dersleri

Bir müşterisi elinin içiyle çok sıcak ütüye dokunmasını anlattı. Isıyı hissetmiş ve Douglas’ın tavuk/fırın hikayesi aklına gelmiş ve bütün o yanma, su toplama ve acı rutinin yaşaması gerekmediğinin farkına varmış. O gün ilerleyen saatlerde ütüye dokunan eliyle, diğer eli arasında hiçbir fark yokmuş, ütüye hangi eliyle dokunduğunu bile hatırlamamış! Birkaç yıl sonra aynı kadın ütüyü bu kez ütü masasından karnına düşürmüş. Sıcak ütü karnını acıtmakla kalmamış aynı zamanda yakmışta. Kadın ilginç bakış açısı durumunu hatırlamayarak “amma boktan durum çok acıttı” demiş. Bu yaralanma sonucu yanma, su toplama ve sızıntı günlerce devam etmiş.

Bütün bunların sizin için yeni bilgiler olduğunu varsayalım, biriktirdiğiniz sarsıntılar için yapabileceğiniz bir şey var mı? Kesinlikle! İşte Access’in inanılmaz Beden Uygulamaları burada devreye girmektedir. Şu anda Access Consciousness Beden Dersleri El Kitabında 44 farklı Beden Uygulaması vardır, her biri bedende iyileşme yaratan farklı enerjilerdir. Bu iyileşme bedeninizin o yaralanma esnasındaki sabit bakış açınızın iptal edilmesi ile oluşan iyileştirmedir. Bu nazik dokunuşlarla yeteri sayıda sabit bakış açısı iptal edildiğinde bedeniniz darbeyi artık daha fazla üzerinde tutmak zorunda kalmayacaktır. Bedeninize kilitlenen bu darbelerden yeteri kadar iptal edildiğinde, aslında sahip olmak üzere tasarlandığı gibi sabit bakış açılarımızla darmadağın ettiğimiz iyileşme için sınırsız kapasiteye sahip olduğu duruma geri döner.

Bir Access Consciousness Sınıfı olan Foundation’da yer alan Beden Uygulamalarından birinde “Cellular Memory (Hücresel Hafıza)” adılı bir araç vardır. Dayanak noktası bir hücrenin yaralandığında, yaralanma esnasındaki kutuplaşmaya takılıp kaldığının gözlemlenmiş olmasıdır. Yaralı dokunun aldığı şekil, normal sağlıklı doku gibi işlevsel değildir. Cellular Memory ‘ i sizler dahil herkes öğrenebilir. Bütün yapacağınız şey elinizi yaralı doku üzerine yavaşça koyup “Cellular Memory, point of creation, turn” ( Hücresel Hafıza, yaratım noktası, dön ) diyeceksiniz. Büyük ihtimalle elinizde ısı veya karıncalanma ya da sızlama hissedeceksiniz. Eliniz yaralı doku üzerinde hissettikleriniz azalıncaya ya da soğuyuncaya ki bedenin o an için yeteri kadar iyileştirici enerji aldığını size göstermenin bir yoludur, kadar hafifçe tutun. Bunu herkes öğrenebilir ve bunu yaparak birini incitmeniz mümkün değildir.

Access Consciousness İle Öğrenin

Access Consciousness sınıflarında bunu öğrenen bir kadın bu yöntemi yolda yürürken bir deliğe bastığında işittiği ses üzerine bileğini kırdığını anladığında kendi üzerinde uygulamış. Enerjiyi düzenli olarak kendi üzerinde kullanıyormuş. Bileğine kan toplamış, bu da incindiğinin kesin göstergesiymiş, ancak üç hafta süreyle düzenli olarak “Cellular Memory” uygulaması yaparak hiç ağrı çekmemiş. Ya belki de bu yaşamınızda yeterli darbe deneyimlediğiniz ve çekebileceğiniz tüm acıları çektiğinizi düşünmüyorsanız? Bunu kolaylıkla düzeltebilirsiniz. Olarak bedenimize girdiğimizde, geçmiş yaşamlarımızdaki yaralanmalar hakkındaki tüm bakış açılarımızı da beraberimizde getiririz. Evet, bu gerçekten ağır bir yüktür ama şimdi en azından, Access Consciousness’ ın Beden Uygulamaları var olsun, bütün bunları iptal etme yöntemimiz var.

Access Consciousness’ ın temel dersleri olağanüstü iyileştirme sağlayan dokunma metodu öğreneceğiniz bir günlük Access The Bars ile başlar. Elle yapılan bu uygulama alıp kabul etme kapasitemizin kapılarını açar ki bu yaşamımızı her yönüyle etkiler. Bu nazik dokunuşun sadece bedenimizi değil tüm oluşumuzu ve hayatımızı değiştirmesi sadece bir örnektir.