Ya her gün bu videoda ki gibi okyanusta ilk yüzmeye benzer neşeyi yaşasaydınız?

Yapma eğiliminde olduğumuz şeylerden biri de kendimizi normale, ortalama ve gerçeğe çevirmeye çalışmaktır. Bunun anlamı, kendimize ve yaşantımıza bu realitenin lenslerinden bakıp çok fazla veya çok neşeli olmadığımıza emin olmaktır. Lens, sadece sizi farklı yapan şeye odaklanıp sonra da bunu bu yanlıştır olarak çevirmeye izin verecek bir yöntemle imal edilmiştir

Bu lensle baktığınızda aslında neyin sizin için doğru olduğunu bilmek hemen hemen imkansızdır.

İşte size bunu değiştirmek için basit bir öneri:

Ne kadar meşgul olursanız olun kendiniz için gününüzden yarım saati ayırın. Belki 30 dakika erken kalkmak zorunda kalırsınız veya yatağa 30 dakika geç gidersiniz… Sadece bu 30 dakikayı kendiniz için ayırmaya başlayın.

Bu zaman boyunca ne yapacağınız hiç önemli değildir. Belki okuyacaksınız, tamamıyla yeni bir şey yapacaksınız, meditasyon yapacak veya TV de sizi güldürecek bir şeyler seyredeceksiniz.

Burada önemli olan şey bu zamanı alıp, başka herkesin bakış açılarını önemsemeden sizin için katkı olanı seçmenizdir. Bu 30 dakikada doğru ve yanlış yoktur. Bugün gerçekten ne istediğinizi ve arzuladığınızı biliyorsunuz. Ve sadece siz biliyorsunuz.

Bütün hayatınız başka insanlar için ve onların bakış açılarından yaşandığında, burada sizin ve etrafınızdaki insanlar için daha büyük bir şeyler yaratacak alan ve enerji olmaz.

O nedenle lensin arkasını çevirin! Gün içinde, lensi bu realitenin yargılamalarından ‘daha fazlası mümkün biliyorum’ alanına geçirecek 30 dakikayı ayırın.

Kendiniz, etrafınızdaki insanlar ve dünya için gerçekten arzuladığınız hayatı ve mümkün olduğunu bildiğiniz geleceği yaratmayı başlatmak işte budur.

Şimdi, haydi suya atlayın.