Access Consciousness araçlarını kullandıkça, daha fazla farkında olursunuz, daha fazla farkında oldukça, aynı zamanda daha rahatsız olursunuz. Gerçekte, var olabileceğini hiç düşünmediğiniz seviyede rahatsızlık duyabilirsiniz. Bu durum, çoğumuzun bu deneyimi kaçınılması gereken veya neye mal olursa olsun halledilmesi gereken yanlışlık olarak yargılamamızın dışında, herhangi bir problem oluşturmayacaktır.

Ya eğer rahatsız olmayı en iyi arkadaşınız yapsaydınız bu nasıl olurdu? Ya eğer bu sizin bir kez daha yeni değişimlerin ve daha muazzam bilinç seviyesinin kıyısına yaklaşımın göstergesi olarak ileriye doğru bakılacak bir şeyse?

İşte size kendinizi “Vay canına… Hiç bu kadar rahatsız olmuş muydum” alanında bulduğunuz zaman göz önünde bulundurmanız gereken birkaç ayrıntı.

Unutmayın, değişim bu realitede yanlışlık olarak addedilir. Değişime karşı koymak ve bir şeyleri aynı tutmak için her girişimi yapmak üzere programlandırıldık. İnsanlar uzun süren evlilikleri, yıllarca aynı işte çalışıyor olmaları ve bütün hayatları boyunca aynı şehir veya topluluk içinde yaşamaları nedeniyle övülüyorlar. Ya eğer değişim kötü bir şey değil de aslında halen canlı olduğunuzun bir işareti ise? Çiçekleri gözünüzün önüne getirin. Değişmeyen tek çiçek plastik çiçeklerdir. Plastik hayat yaşayan kaç kişiyi tanıyorsunuz?

Rahatsız olmaya direnç göstermemizin diğer bir nedeni herkesin ve her şeyin iyi ve doğru ve böyle olmak zorunda olduğu fantezi dünyasında yaşamayı tercih etmemizdir. Kim pek çok insanın fonksiyonel olduğu bütün bu üzüntüler ve öfkenin farkında olmak ister? Herhangi biri neden bu “iyi” insanların aslında huysuz ve ahlaksız olduklarını bilmek ister? Bunun nedeni, size sahip ve belki de sizi kör tarafı yapacak olanların farkında olmaya istekli olmamanızdır. Şimdiye kadar hiç, sadece onun öyle olmadığını bulmak için sizinle ilgilenecek, sırtınızı kollayacak iyi bir arkadaş olduğunu düşündüğünüz “arkadaşa” sahip oldunuz mu? Bunun ne kadarının farkındalığınızı kesmekle ilgisi var? Şimdi artık farklı bir seçim yapmaya istekli misiniz?

Rahatsız olmak aynı zamanda kendiniz olarak daha fazlasını göstermek veya bir yalanı yaşamanın sinyali de olabilir. Pek çok insan kim olduklarının daha derinine adım atmak arzusunda olduklarını söyleyebilir, ama arkadaş kaybedeceklerini ve hayatlarının çok değişik olacağını gördükleri zaman geri çekilirler. Bu bir seçimdir. Peki sizin seçiminiz ne olacak?

Bir yandan rahatsız olurken, daha büyük farkındalıkla el ele de gidebilirsiniz, daha fazla kolaylıklar yaratmak için bazı araçlar vardır.

“İlginç bakış açısı, benim rahatsız olmakla ilgili bir bakış açım var” genellikle rahatsız olmaya önem vermeme konusunda çok yardımcı olur.

Bundan daha iyi nasıl olur? Ve daha başka neler mümkündür? Tekrar tekrar sorulacak harika sorulardır. Bu sorular evrenin, tıkanıp kalmadığınızı ve değişimi alıp kabul etmeye istekli olduğunuzu, bilmesine izin verirler.

Kendi sınırlarınızdan çıkıp genişleme konusunda pratik yapın. Çoğumuz kendimizi rahatsız hissettiğimizde karşılık veririz, ancak bu karşılık olayları daha kötüye götürme eğiliminde olur.

Bunun geçeceğini bilin, kalıcı hal değildir. Hatta size cesaretinizi ve değişime ve büyümeye istekli olduğunuzu göstermesi nedeniyle, rahatsız olduğunuz için minnettar olma konusunda pratik bile yapabilirsiniz.

Netice olarak seçim size aittir. Bugün rahatsız olmaya istekli misiniz? Aslında ne kadar eğlenceli olabilir biliyor musunuz?

http://access-consciousness-blog.com/2014/07/are-you-willing-to-be-uncomfortable/